Protein dieta Dyukana – popis, pravidla, povolené a zakázané potraviny

I přes to, že protein dieta Dyukana se stal poměrně dlouho, dnes se stále těší skvělé popularitě a je považován za jeden z nejlepších systémů pro hubnutí. Právě o ní budeme hovořit v našem článku.

Jak je zřejmé z názvu, tento systém hubnutí nese jméno svého tvůrce, francouzského lékaře- Pierre Dyukana. Ano přesně . Kupodivu, původně lékař neměl žádný vztah k dietetiky, podnět k prozkoumání této oblasti se stala touha Dyukana pomoci svému příteli, dlouho nadváhy. Zcela nečekaně, navržený jim jídelníčku dal krásný výsledek – první pacient doktora pouhých pět dnů zbavit téměř tři kila, a následujících několik dní zhubla ještě na půl. Přesně tento případ se stal začátkem kariéry Dyukana jako odborník na výživu. Následně dr. zdokonalil svůj systém, a z ní maximálně bezpečné a efektivní.
Princip dieta Dyukana

Pokud jste již první den sníženou hmotností a angažuje různými systémy hubnutí, pak určitě slyšeli o nebo proteinové diety. Právě na jejich základě a postavený dieta Pierre Dyukana. Nicméně na rozdíl od prvních zahrnuje celý komplex opatření, který umožňuje nejen dosáhnout požadovaného výsledku, ale dlouhou dobu ho upevnit.

Proces hubnutí, navržené francouzským lékařem, se skládá celkem ze čtyř fází. Každý z nich sleduje určitý cíl, má různou dobu trvání a zahrnuje spotřebu různých produktů. Ale u všech těchto etap existuje jedna společná složka je základ jejich jídelníčku tvoří bílkoviny, díky kterým a dochází k poklesu tělesné hmotnosti. Taková akce bílkoviny potravin je způsobeno tím, že tělo na její zvládnutí představuje pro naši spokojenost hodně energie, je nedostatek, kterého on je nucen kompenzovat z tukových ložiska. Kromě toho bílkoviny pomalu, a proto se živiny do krevního oběhu, postupuje v malých krocích, díky němuž člověk dlouho necítí hlad.
Základní doporučení na dodržování stravy Dyukana

strava množství bílkovin, musí být vždy plný a umožňuje bez omezení na objem nebo počet porcí. I přes to stále za to nestojí, je lepší dodržovat opatření. Všechna jídla ve stravě Dyukana se doporučuje vařit bez pražení na másle, nebo jiných tucích. Z menu je potřeba vyloučit veškeré sladkosti, alkohol, tuky, moučné výrobky, obiloviny a další potraviny s vysokým obsahem sacharidů. Spolu s tímto je doporučeno snížit příjem soli. Pro kontrolu jeho množství, snažte se pryč jídlo, jen po vaření.